Fotoja magjepsëse e “topit prej bore” fituese e çmimit të parë të Akademisë së Shkencave të Kalifornisë.

Një foto magjepsëse e një lepuri skocez i mbështjellë si top në mes të një stuhie, ka fituar garën me mijëra fotografi të tjerë, duke u shpallur foto më e bukur e vitit në konkursin e Akademisë së Shkencave të Kalifornisë.

Fotografi fitues, thuhet në faqen e Akademisë, Andy Parkinson, ka kaluar 15 vite duke dokumentuar jetën e egër në malet e Skocisë, duke u marrë specifikisht me lepujt e egër dhe me sa duket puna e tij është shpërblyer.

Ndër fituesit e kategorive të tjera është fotografia e një lakuriqi nate në Mozambik i cili pi ujë fluturimthi, fokat duke notuar në ujërat e ngrirë të Antarktidës, përqafimi i një gjirafe me njeriun dhe foto të tjera mahnitëse.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close