Vuçiq:Pas pandemisë,Kosova një nga çeshtjet më të rëndësishmet.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se Serbia po përballet me çështje të vështira, pas virusit të koronës, dhe Kosova është një nga më të rëndësishmet.

“Ende jemi duke u përballur me sfida përreth Kosovës dhe gjërave në rajon, sfida ekonomike dhe sfida pas pandemisë”, ka thënë Vuçiq para mediave teksa ka marrë pjesë në nisjen e punimeve për ndërtimin e hekurudhës Beograd-Budapest.

Gjermania dhe Franca kanë bërë thirrje që dialogu Kosovë-Serbi të rifillojë sërish që nga bllokimi i tij nga nëntori i vitit 2018.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close