Degradon gjuha e zyrtarëve shqipatar:Meta e quan “qen bir qeni” kryministrin Rama!

Gjuha e politikanve shqiptar degradon shumë dhe bëhet gjuhë rrugaqërie.Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta në emisioin “Zonë e lirë” në Klan TV duke reaguar ndaj një fjalimi në parlament të kryeministrit Rama ,ku ky i fundit thotë “çfarë dëshiron Meta të bëhet mbret apo dëshmor i kombit”,e ka fyer kryeminnistrin me fjalë të rënda.

Meta kryeministrin e ka quajtur bashkëpunëtor të serbëve,dhe të varusr të Sorrosit,në fund për “qen bir qeni”!!

Degradimi i shoqërisë shqiptare ka arritur edhe majat e shtetit.Dhe më kjo elitë nuk është e denjë as për të qëndruar në krye të vendit e jo si imazh shembulli për popullin.

/Proinformacion.com/

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close