Euro 2020-Italia mposhtë Turqinë në ndeshjen e parë të kampionatit

ATSH/ – Pas një ceremonie hapëse mbresëlënëse në stadiumin ”Olimpico” të Romës, Italia mundi Turqinë me rezultatin 3-0, në ndeshjen hapëse të Kampionatit Europian të Futbollit, sipas pamjeve televizive.

Ndeshja ishte e vlefshme për grupin A.

Golat u shënuan nga Demiral (autogol, ’53), Immobile (’66) dhe Insigne (’79).

Pjesa e parë u mbyll në barazim 0-0.

Ndeshja u zhvillua sipas masave paraprake antiCovid-19 dhe stadiumi ishte i mbushur me vetëm 25% të kapacitetit.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close