Distria Krasniqi fiton përballjen e parë në Tokio, sot përballlja e dytë

Distria Krasniqi ka arritur fitoren e parë në Lojërat Olimpike të cilat po mbahen në Tokio.

Ajo ka shënuar fitore për më pak se 20 sekonda. Ajo mposhti Chen Hao Lin të Taipeit Kinez me ippon, kategoria -48 kg.

Paraprakisht ajo ka mposhtur edhe brazilianen brazilianen Gabriela Chibana.

Ajo tash gjendet në gjysmëfinalen dhe do të garojë me Urantsetseg Munkhbat nga Mongolia.

Blloku final, që përfshin edhe gjysmëfinalet, zhvillohet prej orës 10:00 me kohën tonë lokale.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close