Distria Krasniqi stoliset me Medaljen e Artë

Xhudistja e Kosovës Distria Krasniqi e ka pranuar Medaljen e Artë, që e fitoi në Lojërat Olimpike në Tokio.

Ajo ka fituar nga japonezja Funa Tonaki.

Paraprakisht ajo ka fituar nga Urantsetseg Munkhbat nga Mongolia, Chen Hao Lin të Taipeit Kinez dhe braziliania Gabriela Chibana.

Është kjo medalja e dytë olimpike, pas të artës së Majlinda Kelmendit në Rio 2016.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close