Aksidenti në Kroaci: 45 persona janë pranuar në spital

Drejtori i spitalit rajonal në Slavonski Brod, Dr. Josip Samardxhiq, ka deklaruar për mediat kroate se 45 persona janë pranuar në spital që nga mëngjesi, të cilët kërkuan ndihmë mjekësore pas aksidentit të rëndë në autostradën afër Slavonski Brodit, e ku tetë prej tyre janë me lëndime të rënda.

Sipas mediave kroate aksidenti në të cilin u përfshi autobusi me targa të Kosovës, ndodhi rreth orës 6.20 në autostradën afër Slavonski Brodit dhe sipas të dhënave të fundit dhjetë persona kanë ndërruar jetë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close