Kryeministri kroat bashkë me disa ministra vizitojnë të lënduarit në spital

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq, së bashku me ministrin e Jashtëm, Gordan Grliq Radman dhe ministrin i Brendshëm, Davor Bozinoviq, kanë shkuar për të vizituar të lënduarit në spitalin që gjendet në qytetin Slavonski Brod.

Atje, atyre u bashkua edhe Ministri i Shëndetësisë, Vilija Beros, i cili ka qenë në Slavonski Brod që nga mëngjesi për shkak të aksidentit të rëndë, ku kanë vdekur 10 shtetas kosovarë.

Për në Kroaci është nisur për të shkuar edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia si dhe shefi kabinetit të Vjosa Osmanit, Blerim Vela, shkruan index.hr.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close