​Akil Gjakova ,në çerekfinale

Xhudisti nga Kosova, Akil Gjakova ka fituar edhe në raundin e tretë me suedezin, Tommy Macias, i pesti në renditjen botërore.

Ai gjatë ndeshjes dëmoti kundërshtarin të cilin iu desh të marrë edhe ndihmën e parë.

Akili më herët fitoi ndaj kundërshtarëve të tij, Nils Stump nga Zvicëra dhe Ahmed Ayash nga Jemeni.

Ai është pretenden për të fituar medalje, pasi ka arritur të ketë suksese të mëdha në lojërat ndërkombëtare, duke marrë edhe disa medalje.

Kampioni i Evropës po garon në kategorinë deri në 73 kg të xhudos.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close