Kryeministri Kurti takohet me ish-kongresistët amerikanë Nick Rahall dhe Peter Roskam

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka pritur sot në një takim dy ish-kongresistët amerikanë Nick Rahall dhe Peter Roskam, të cilët i ka informuar mbi prioritetet e programit qeverisës dhe rezultatet në 100-ditëshin e parë të qeverisjes.

Në takim u diskutua për investimet e nevojshme të bizneseve nga diaspora dhe atyre amerikane në Kosovë.

Kurti tregoi hapat që ka ndërmarrë qeveria për përmirësimin e klimës për investime. Ai falënderoi ish-kongresistët për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA-së për Kosovën. Ata shprehën gatishmërinë për të ndihmuar Kosovën në fushën e mbrojtjes së mjedisit, investimeve në energji dhe infrastrukturë.

Ish-kongresistët kanë qëndruar për pesë ditë në Kosovë, me ftesë të komisionit parlamentar që e udhëheq deputetja Pacolli, në kuadër të programit “House Democracy Partnership”.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close