Kështu përgatiten në Greqi specat e mbushur

Nëse kërkoni ide të reja për vaktin e drekës, kjo recetë është mu për ju.

 

Përbërësit:

– 6 speca gogozhare;
– 360 g mish toni;
– 250 ml jogurt grek;
– 1 lugë mustardë;
– 1 qepë e re;
– lëng nga gjysmë limoni;
– 80 g kikirikë;
– kripë;
– piper;
– 50 g kaçkavall.

Përgatitja:

Pritni specat përgjysmë, vendosni në një tepsi dhe piqni në furrë në 220 gradë Celsius rreth 20 minuta.

Gjatë kësaj kohe bëni shtesën. Përzieni mishin e peshkut ton, jogurtin grek, mustardën, qepën e re, lëngun e limonit dhe kikirikët.

Hidhni kripë dhe piper.

Mbushni specat, në fund shtoni kaçkavallin e grirë në rende dhe piqni edhe 5 minuta në 220 gradë Celsius.

Ju bëfshin mirë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close