Drenica mposht Prishtinën

Kanë përfunduar tri ndeshjet e ditës së sotme në kuadër të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës.

Befasia më e madhe i ndodhi Prishtinës e cila u mposht me rezultat 2-1 nga skuadra e Drenicës.

Drenica krijoi epërsi të dyfisht me golat e Denisson dhe Zabergjas në minutat 22’ dhe 64’, kurse golin e vetëm për Prishtinën, por që nuk mjaftoi për ta evituar disfatën e realizoi Otto John në minutën e 74’.

Në ndeshjen tjetër, Drita ia ka shkaktuar humbjen e parë skuadrës së promovuar në elitën e futbollit kosovar Malishevës.

Skuadra nga Gjilani e siguroi fitoren me golin e vonshëm të realizuar nga Tahiri në minutën e 85’.

Një ndeshje spektakolare u zhvillua në Suharekë aty ku Ballkani e mposhti me shumë vështirësi Ulpianën më rezultat 3-2.

Për Ballkanin shënuan Thaçi (2) dhe Haxha, kurse për Ulpianën Selimi në minutën e 72’ dhe Shala në të 90-tën.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close