Kastrati ia siguron fitoren Legia Varshavës ndaj Spartak Moskës

Legia Warsawa e ka filluar fushatën e UEFA Europa League me një fitore 1-0 kundër Spartak Moskës që erdhi në kohën shtesë.

Ishte sulmuesi kosovar Lirim Kastrati ai i cili ia siguroi fitoren skuadrës mysafire me golin e tij në sekondat e fundit të ndeshjes.

Kastrati hyri një lojë në minutën e 59’ të ndeshjes duke e zëvendësuar Roughingin dhe doli të jetë heroi i kësaj sfide.

Kjo ndeshje ishte e para në Grupin C të Europa Ligës.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close