Role krokante me djathë dhe kore të gatshme

Kafjall i shijshëm apo darkë e lehtë.

Përbërësit:

– 1 paketim kore të gatshme;
– 120 g djathë;
– 2 vezë;
– 1 qese e vogël pluhur ëmbëlsirash;
– kripë, sipas shijes;
– ujë mineral.

Përgatitja:

Bëni fillim dhe bashkoni. Pastaj koret pritni në formën e trekëndëshit.

Mbushni rolet dhe mbështillni. Pastaj hidhni sipër ujin mineral dhe kaloni në një tepsi për pjekje.

Lyeni me të verdhët e vezëve dhe me ajkë dhe, sipas dëshirës, shtoni susam.

Piqni në 200 gradë 10 deri në 12 minuta.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close