Kanë përfunduar gjashtë ndeshjet e sotme në kuadër të Champions League

Kanë përfunduar gjashtë ndeshjet e sotme në kuadër të rrethit të parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Liverpool e ka mposhtur Milanin, me rezultat 3-2, në sfidën e çmendur në ‘Anfield’.

Dueli mes ‘The Reds’ dhe ‘Rossonerëve’ prodhoj një sfidë jashtëzakonisht të fortë, me pesë gola të realizuara dhe shumë raste të krijuara nga ana e të dy skuadrave, sidomos nga ana e Liverpoolit.

Vendasit ishin në avantazh që nga minuta e nëntë me golin e Arnold, por Ante Rebic barazoi shifrat në minutën e 43-tëm ndërsa Brahim Diaz realizoi për 2-1., rezultat me të cilin skuadrat shkuan në pushim.

Në pjesëlojën e dytë, ishte skuadra angleze që përmbysi avantazhin e skuadrës italiane më një gol Salah (49’) dhe Henderson (69’).

Sfida tjetër interesante mes Interi dhe Real Madridi është mbyllur me fitoren e madrilenëve prej 0-1. Rodrygo (89’), shënoi golin e fitores për ‘Los Blancos’.