Stoltenberg-Lajçak : NATO do të ofrojë ambient të sigurt

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka takuar këtë të premte të Dërguarin e Posacëm të BE-së për Dialogun, Miroslav Lajçak.

Ai është shprehur se me Lajçak kanë diskutuar për shtensionimin e situatës në veri të Kosovës, transmeton Klankosova.tv.

“Diskutuam me Lajçak, për marrëveshjen për de-eskalim të situatës në veri të Kosovës. NATO vazhdon të ofrojë ambient të sigurt dhe lirinë e lëvizjes”, ka thënë Stoltenberg.

“NATO dhe BE kanë interes të përbashkët në zgjidhje politike afatgjatë për rajonin”.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close