Chiesa, blerja e goditur që tani vlen më shumë se 100 milionë euro

Sulmuesi i Juves, Federico Chiesa ishte blerja më e goditur e Juventusit verën e shkuar.

Sulmuesi italian ju bashkua bardhezinjve nga Fiorentina për 40 milion euro, dhe deri më tani ai e ka justifikuar këtë shumë, madje tani ai kushton mbi 100 milion euro, raporton La gazzeta dello Sport.

Sulmuesi tregoi një performancë të lartë ndaj Chelsea duke i dhënë 3 pikë të arta skuadrës së tij me golin e shënuar në pjesën e dytë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close