Ministri Sveçla e drejtori i BKS-së shkojnë në Bërnjak

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, i shoqëruar nga drejtori i Byrosë Kosovare të Sigurimeve, Sami Mazreku dhe zyrtarë policorë kanë vizituar pikën kufitare në Bërnjak, ku ka filluar implementimi i marrëveshjes së reciprocitetit me targa me Serbinë.

Marrëveshja për targa u arritë javën e kaluar në Bruksel ndërsa nga sot ka filluar edhe implementimi i saj, duke vendosur afishe në targat e të dyja shteteve, Kosovës e Serbisë.

Për 10 ditë pikat kufitare në Jarinje dhe Bërnjak kanë qenë të bllokuara si shkak i protestës së qytetarëve serbë ndaj vendosjes së reciprocitetit nga Kosova.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close