Francezët nga 0: 2 në 3: 2 shkojnë finalen e Ligës së Kombeve

Franca e ka kthyer rezultatin, duke bërë që ya fitojë ndeshjen çka tash shkon të takohet me Spanjën në finale të Ligës së Kombeve.

Në ndeshjen e sontme gjysmëfinale francezët triumfuan me rezultat 3-2.

Belgjika e filloi mjaft mirë pasi pas pjesës së parë ishte në avantazh me golat e Carrasco e Lukaku. Por, në pjesën e dytë Franca u fut komplet skuadër ndryshe duke barazuar rezultatin në 2-2. Megjithatë, Lukaku shënoi në minutën e 87 por goli i tij u anulua për pozitë jashtë loje, teksa Pogba goditi shtyllën një minut më vonë. Kur u mendua se ndeshja po shkonte në vazhdime, Theo Hernandez me një gol të bukur përmbysi rezultatin dhe e dërgoi Francën në finale.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close