Mbi 600 mijë qytetarë të vaksinuar me dy doza

Nga to, mbi 600 mijë persona janë vaksinuar me të dyja dozat, gjithsej 606.496.

Afër 1 milion e 430 mijë vaksina kundër COVID-19 janë administruar në Kosovë deri tash.Ndërsa me dozën e parë të vaksinës janë vaksinuar 216.786.

Sipas të dhënave zyrtare të 24 orëshit të fundit, një person ka vdekur si pasojë e COVID-19 dhe 25 raste të reja janë regjistruar.

Raste aktive me koronavirus janë 1.335.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close