Afro 400 gjoba të shtunën për mosrespektim të masave

Gjatë 24 orëve të fundit policia ka shqiptuar afro 400 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID.

Përmes raportit 24-orësh të Policisë është bërë e ditur se të shtunën janë gjobitur 393 qytetarë në bazë të Ligjit anti-COVID.

Po ashtu Policia ka publikuar edhe gjendjen në trafik, ku kanë ndodhur 55 aksidente dhe janë shqiptuar 986 gjoba për shkelësit e rregullave të trafikut.

9 persona janë arrestuar, ku 6 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 3 në vuajtje të dënimit.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close