Pritet të resh borë në Kosovë gjatë javës së ardhshme

Mot i vranët dhe me reshje shiu e ka karakterizuar javën që lam pas, por edhe në javën që po hyjmë, nuk pritet mot i mirë, temperaturat do të sillen në mes 7 deri 10 gradë celsius gjatë ditës dhe 2 deri 6 gradë celsius gjatë natës.

“Riga të intensitetit të dobët deri mesatar do të vazhdojnë edhe ditën e hënë, Të martën dhe të mërkurën parashihet një dobësim i këtij fronti i cili sjelli këto reshje, por nga dita e enjte sërish parashihet të ketë intensifikim të reshjeve të cilat do të vazhdojnë deri në vikend, duke sjellë sasi të konsiderueshme të reshjeve. Të enjten përpos rigave të shiut në vise të larta parashihen reshje bore, pasi që atje temperaturat do të jenë rreth zeros”, bënë të ditur  Instituti Hidrometorologjik i Kosovës.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close