​Polonia shënon fitore kundër Shqipërisë

Kombëtarja e Polonisë në futboll shënoi sonte fitore si mysafir kundër Shqipërisë me rezultat 1:0, me golin e Swiderski në minutën 77.

Ndeshja e vlefshme për kualifikimet për botërorin “Katari 2022”, u ndërpre pas golit të shënuar nga mysafirët, pasi që tifozët vendës hodhën gjësende në fushë.

Kuqezinjtë kështu nuk arritën të shënojnë fitore apo ndonjë barazim që do t’iu shtonte gjasat për barazh.

Shqipëria pas kësaj humbjeje renditet e treta në tabelë me 15 pikë, ndërsa Polonia e dyta me 17 pikë. Anglia renditet e para në grup me 20 pikë, pas barazimit si vendës kundër Hungarisë 1:1.

Ndeshjet e fundit në grupin I, Shqipëria do t’i zhvillojë muajin e ardhshëm kundër Andorrës dhe Anglisë, për të kërkuar barazhin eventual.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close