Aktivizohet alarmi i qytetit, protestuesit serb hedhin gaz lotsjellës

Policia e Kosovës ka nisur një aksion në veri të Mitrovicës mëngjesin e sotëm.

Aksioni i policisë po zhvillohet ndaj barnatoreve dhe dyqaneve që dyshohet se përdorin mallra me banderola serbe, transmeton lajmi.net.

Menjëherë pas fillimit të aksionit të policisë, është lëshuar “alarmi i qytetit” në Mitrovicën veriore dhe kanë filluar protestat e banorëve serb.

Sipas pamjeve të publikuara në rrjete sociale, protestuesit kanë hedhur edhe gaz lotsjellës.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close