Kosova dhe Bernard Challandes nadjnë rrugët

Ashtu siç u prit, Federata e Futbollit të Kosovës ka shkarkuar përzgjedhësin Bernard Challandes.

Presidenti Agim Ademi në konferencën për media, ka konfirmuar ndërprerjen e bashkëpunimit me teknikun zviceran.

Ademi tha se nuk janë përmbush kriteret e vendosura, andaj Challandes më nuk do jetë në krye.

“Ne jemi mbledhur për trajnerin Challandes, duke marrë parasysh objektivat tona, e falënderojmë për punën e bërë që kemi pasur sukses në Ligën e Kombeve, por tutje, nuk i kemi përmbush objektivat tona dhe në mënyrë të përbashkët kemi vendosur t’i ndërprejmë bashkëpunimin. Selektori Challandes nuk do jetë më trajner i ekipit tonë dhe ne do ta vazhdojmë bashkëpunimin tutje. Ne po mendojmë për diçka më tutjeshme, e falënderojmë Challandes për të gjitha”, deklaroi ai.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close