​Mbi 648 mijë qytetarë u vaksinuan me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID

Prej fillimit të procesit të vaksinimit, në Kosovë janë dhënë 1.476.104 doza të vaksinës. Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) deri më tani janë 648 mijë e 218 qytetarë të cilët janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës antiCOVID-19.

Ndërkohë që në raportin e fundit IKShPK bëri të ditur se për një rast të vdekjes dhe 29 raste të reja me COVID-19.

Aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 43 raste aktive me koronavirus.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close