Biskota krokante me vanilje

Biskotat krokante me vanilje shkojnë mirë me kafe ose çaj.

Përbërësit:

  • një filxhan me 1 dl sheqer

  • 120 g miell

  • 1 qese sheqer vanilje

  • 2 lugë çaji pluhur pjekjeje

  • 50 g gjalpë

  • 1/2 dl vaj

 

Përgatitja:

Ndizeni furrën në 125 gradë.

Përzieni gjalpin dhe sheqerin me një mikser me shkumë. Shtoni të gjithë përbërësit e tjerë dhe gatuajeni brumin me duar.

Formoni rreth 30 toptha më të vegjël ose 20 pak më të mëdhenj që do t’i shtypni lehtë.

I radhisim në një tepsi të mbuluar me letër furre.

Piqeni për rreth 20 minuta deri në gjysmë ore.

Biskotat nuk duhet të ndryshojnë ngjyrë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close