Presidentja Osmani takon sot kryeministrin kanadez Trudeau

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani sot do të takohet me kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau dhe me guvernatoren e përgjithshme të Kanadasë, Mary Simon.

Presidenca bën të ditur se në të dy takimet, Osmani do ti njoftojë bashkëbiseduesit për të arriturat e Kosovës dhe në të njëjtën kohë do ti shqyrtojë mundësitë për rritje të bashkëpunimit në fusha të interesit të dyanshëm.

“Sipas Presidentes Osmani takimet me lidershipin e Kanadasë janë mundësi e mirë për rikonfirmim të marrëdhënieve të shkëlqyeshme me shtetin kanadez, sikurse edhe për të hapur shtigje të reja bashkëpunimi”, thuhet në komunikatë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close