Kryeministri Kurti ngushëllon familjarët e viktimave të aksidentit në Bullgari

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas aksidentit tragjik në Bullgari, ku humbën jetën 45 persona, shumica prej të cilëve raportohet të jenë shqiptarë.

Përmes një postimi në Facebook, Kurti u ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave dhe tha se Kosova bashkëndjen me Maqedoninë e Veriut.

Tutje Kurti theksoi se Kosova është e gatshme për të ofruar ndihmën e saj në çdo kapacitet.

“I trishtuar dhe i pikëlluar nga lajmi për aksidentin tragjik në Bullgari. Shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe ndaj dhimbjen me familjet e viktimave, dhe u bashkohem lutjeve për shërim sa më të shpejtë të të lënduarve. Momente të vështira si këto lehtësohen duke i qëndruar pranë njëri-tjetrit. Republika e Kosovës bashkëndjen me Maqedoninë e Veriut, popullin e saj dhe të gjithë shqiptarët e tronditur nga ky lajm i kobshëm, dhe shprehë gatishmërinë e plotë për të ofruar ndihmën e saj në çdo kapacitet”, ka shkruar Kurti.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close