Rrugët e Lionit,përplot me tifozë festues shqiptar

13495276_982146501884579_7814493405705178623_nTIRANE, 19 Qershor/ATSH/- Qyteti i Lionit është mikpritësi i përballjes mes Rumanisë dhe Shqipërisë që zhvillohet sonte në mbrëmje.

I gjithë qyteti tashmë është pushtuar nga shqiptarët.

Gjatë gjithë natës shqiptarët kanë kënduar këngë patriotike në përkrahje të kombëtares.

Kjo festë ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme ku mijra tifozë shqiptarë po popullojnë rrugët e Lyonit.13434872_982146541884575_2578617358352910454_n

Qytetarët vendas francezë, e kanë vlerësuar lart kulturën e tifozëve shqiptarë.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close