Presidenti i Sllovenisë,Pahor do të vizitojë Kosovën të hënën

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, do të zhvillojë një vizitë në Kosovë të hënën.

Ai pritet të takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti, thuhet në një komunikatë për media nga zyra e Pahorit.

Ndërkohë, paraprakisht ai do të takohet të dielën me presidentin serb Aleksandar Vuçiq.

Vizita e Pahor do të vijë pak ditë pas vizitës së Emisarit të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Ai pas takimit me kryeministrin Kurti tha se nuk ka shumë rëndësi a takohen Albin Kurti e Aleksandër Vuçiç, sa ka rëndësi se cili është rezultati i takimit të tyre.

Ai ka pranuar se tentimet po i vazhdon për një takim të radhës mes kryeministrit të Kosovës e Presidentit të Serbisë./Express/

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close