Zyra e BE-së në Kosovë dënon sulmin ku u vranë tre persona në Gllogjan

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, në një reagim lidhur me ngjarjen tragjike në Gllogjan të Deçanit, ka thënë se shpresojnë që i dyshuari të sillet sa më shpejt para drejtësisë.

Përmes një postimi në Twitter, Zyra e BE-së në Kosovë uron që i plagosuri të shërohet sa më shpejtë.

“Të shokuar dhe thellësisht të pikëlluar nga sulmi i neveritshëm drejt autobusit të nxënësve. Bashkimi Evropian në Kosovë shpreson se keqbërësi do të sillet shpejt para drejtësisë. Mendimet dhe lutjet tona janë me viktimat dhe familjet e tyre. Ne urojmë shërim të shpejt për të plagosurin”, thuhet në postim.Ndryshe, nga sulmi i mbrëmshëm në Gllogjan, kanë mbetur të vrarë tre persona, mes tyre dy nxënës dhe shoferi i autobusit, ndërsa një person është lënduar.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close