Salcë me hudhër të pjekur

Kjo salcë aromatike shkon në mënyrë fantastike me mish të kuq, të bardhë, peshk apo patate të pjekura dhe të skuqura!

Përbërësit:

– 5 hudhra,
– vaj ulliri,
– kripë,
– 200 ml majonezë,
– lëng limoni,
– 30 gr parmezan,
– 450 gr mish të bardhë pule.

 

Përgatitja:

Pritini majat e kokave të hudhrës, lyeni me vaj ulliri dhe hidhni kripë.

Vendoseni në folie dhe piqni për afro 60 minuta në 200-220 gradë Celsius.

Ftohini hudhrat dhe shtrydhni masën që është pjekur në blender.

Shtoni majonezën, lëngun e limonit, parmezanin, kripën dhe përzieni të gjitha.

Shkon mirë me të gjitha llojet e mishit, peshkut…

Ju bëftë mirë!/telegrafi

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close