Kurti flet me Escobarin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pasur një bisedë telefonike me të dërguarin e Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ku diskutuan për çështje të ndryshme.

“Gjatë një bisede telefonike me të dërguarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, diskutuam rëndësinë e paqes, sigurisë dhe stabilitetit në rajon, si dhe përkushtimin tonë për dialogun parimor me Serbinë që çon në një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme”, ka njoftuar Kurti në Twitter.

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë në nivel të lartë ka ngecur tash e disa kohë, për shkak që pala serbe insiston që të zbatohet Marrëveshja e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close