Bideni do ia thotë Putinit ,qartë…

Në takim, presidenti Joe Biden do t’i thotë presidentit rus Vladimir Putin se Shtetet e Bashkuara janë të vendosura të kundërshtojnë me vendosmëri të gjitha veprimet agresive të Moskës.

Kështu deklaroi Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, duke folur për mbrojtjen e sovranitetit të Ukrainës.

Blinken i tha Reuters se kur të dy presidentët të bisedojnë, Biden do t’i shprehë gjithashtu Putinit dëshirën e Shteteve të Bashkuara për një parashikueshmëri dhe stabilitet më të madh në marrëdhëniet me Rusinë./LSh

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close