Kylian Mbappe s’dëshiron të rinovojë me PSG-në

22-vjeçari do të shkëmbejë Parisin me kryeqytetin spanjoll, Madridin.

Real Madridi është i sigurt se do të nënshkruajë me Kylian Mbappe si një transferim të lirë në verën e vitit 2022, raporton AS.

22-vjeçari ka vendosur që të mos rinovojë kontratën e tij me PSG-në, e cila do të përfundojë në fund të sezonit.

Madridi tashmë ka filluar planifikimin në nivel sportiv dhe komercial për ardhjen e Mbappe, që do të jetë ndoshta më e madhja viteve të fundit.

Ai shihet si pasardhësi i Cristiano Ronaldos, pasi ende s’ka dal në skenë dikush që të bëjë diferencën siç bëri për nëntë vite CR7.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close