Ragnick e merr ndihmës-trajner një emër të njohur

Ralph Ragnick ka filluar ta bëj stafin e tij te Manchester United. Trajneri gjerman e ka marrë si ndihmës-trajner Chris Armas. Ish-reprezentuesi amerikan do të jetë në krah të Ragnick te United.

Si psikolog të skuadrës, Ragnick e ka sjellur Sascha Lense. Armas e Lense janë në pritje të vizave të punës dhe pritet të arrijnë gjatë javës te United, transmeton IO.

Ish-mesfushori 46-vjeçar ka punuar më parë me Rangnick në Schalke dhe Red Bull Leipzig.

Armas, 49-vjeçari, ish-trajneri i New York Red Bulls dhe Toronto FC, ka aplikuar gjithashtu për vizë të punës. Ragnick ka kërkuar nga Armas që të sjellë tre rekrutë të ri me vete te United.

Armas u shkarkua nga detyra e trajnerit të Toronto FC në korrik, pasi humbën 7-1 nga DC United.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close