Policia jep rreth 1 mijë e 500 tiketa trafiku

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 253 tiketa për mosrespektim të ligjit anti COVID.

Sipas njoftimit të policisë janë shqiptuar edhe 1,499 tiketa trafiku.

Janë shkaktuar 39 aksidente trafiku me dëme materiale dhe 14 me të lënduar, si dhe janë arrestuar 18 persona e në mbajtje janë dërguar 15 persona.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close