Moti në Kosovë

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot i vranët e me riga lokale shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se temperaturat do të lëvizin ndërmjet -3 dhe 0 gradë Celsius.

“Vranësirat ditën e enjte do të intensifikohen duke krijuar kushte për riga lokale shiu. Temperaturat minimale gjatë këtyre dy ditëve do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare. Gjatë vikendit sërish priten reshje”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close