Befasia Islandë,Perfekt.Mundi Austrinë dhe kaloi në roundin tjetër

Islanda ka kaluar në roundin e dytë me fitoren e sotme kunder Austrisë me rezultatin 2:1,si e dyta e plasuar në grupin F,kështu e ka ba edhe befasinë perfekt.Në një lojë interesnte në epërsi Islanda ka ardhë me golin e Bodvarsson në min18′.Austria pas pauses ka forcuar lojen dhe ja ka arritur të barazoj përmes golit të Schopf në min 60′.por në lojen shtesë ka shënuar Traustason në min 90+3 ‘për 2:1.

1_0_19_2B66_3F3_1_C00000_0_0_0 (4)

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close