Mbi 9 mijë tonë mallra përpunohen në portin e Durrësit

ATSH/ Autoriteti Portual i Durrësit bën të ditur se në kalatat portuale po përpunohen 4 anije, ndërsa 1 është në radë dhe 5 në pritje.

“9107 tonë mallra si skrap, qymyr, ushqime dhe 260 kontejnerë po përpunohen sot në portin më të madh në vend”, thekson APD-ja.

Ndërkohë, informoi APD, në radë ndodhen 5 anije tregtare, të cilat pritet të nisin procesin e përpunimit në orët e ardhshme nga të cilat do të përpunohen 17 145 tonë mallra.

Porti i Durrësit është më i madhi në vend. Anijet tregtare që transportojnë mallra nga/drejt Durrësit kanë lundruar deri tani nga/drejt 67 porteve në 24 vende të botës.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close