Borrell: Moska do ta paguajë shtrenjtë nëse sulmon Ukrainën

/ATSH-ANSA/- Ne do të dërgojmë një sinjal të qartë se çdo agresion kundër Ukrainës do të ketë një kosto të lartë për Rusinë”, deklaroi Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, nga Brukseli.

BE-ja është një “modalitet parandalues” për të evituar konflikte të mëtejshme. Ne po përpiqemi të bëjmë çmos që kjo të mos ndodhë”, shpjegoi Borrell, duke raportuar se sot ‘’nuk do të ketë vendime mbi sanksione të mundshme kundër Moskës’’.

“Ne po studiojmë së bashku me SHBA-në dhe Britaninë e Madhe se çfarë mund të jenë ato sanksione, kur dhe si, pra në mënyrë të koordinuar”, theksoi ai.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close