Inter fiton Superkupën e Italisë

Inter ka arritur të mposht në fundin e takimit Juventusit për të fituar Superkupën e Italisë. Neurazzurët” pas 120 minutave lojë arritën të fitojnë me rezultat 2 – 1.

Dy skuadrat e nisin mirë këtë takim, sidomos vendasit që rrezikuan disa herë përmes disa aksioneve të bukura, transmeton lajmi.net

Por ishte Juventus që kaloi në epërsi përmes Weston McKennie që shënoi me kokë pas harkimit të Moratas (25′).

Inter u kundërpërgjigj shpejtë përmes Lautaro Martinez që shënoi nga pika e bardhë (35′), rezultat me të cilin përfundoi kjo pjesë.

Në pjesën e dytë, dy skuadrat ishin shumë agresivë, por nuk i konkretizuan aksionet.

Kësisoj, skuadrat shkuan në vazhdime dhe në minutën e fundit të takimit në skenë doli Alexis Sanchez që përfitoi nga një gabim dhe i solli trofeun e parë skuadrës së Interit (120’).

Kësisoj, Inter e nis këtë edicion në mënyrën më të mirë duke fituar Superkupën e Italisë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close