Kurti pas takimit me ambasadorët: Do thërras seancë të jashtëzakonshme

Ka përfunduar takimi ndërmjet ambasadorëve të shteteve të QUINT-it dhe krerëve të shtetit, lidhur me kërkesën për mbajtjen e referendumit serb në Kosovë.

Diplomatët ndërkombëtarë nuk u deklaruan para mediave, pavarësisht pyetjeve të gazetarëve.

Ndërsa, kryeministri Albin Kurti u shpreh se do të dalin me deklaratë të përbashkët për media për këtë takim.

Gjithashtu, Kurti u shpreh se do të thërrasë seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për nesër në ora 14:00.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close