Në orët e vona të mbrëmjes është regjistruar një tërmet me epiqendër në Shqipëri e që është ndjerë edhe në Kosovë

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter është regjistruar mbrëmjen e sotme me epiqendër 11 kilometra në lindje të Pukës në Shqipëri, dhe në jug të Prizrenit.

Tërmeti është ndjerë në Kosovë në Mitrovicë , Prishtinë,Në Serbi në Nish dhe Novi Pazar, por edhe Malin e Zi dhe Maqedoninë veriore.

Magnituda e këtij tërmeti në hipoqendrën / pikën e nxehtë / ishte 4.5 njësi të shkallës Rihter, që korrespondon me një intensitet epiqendror prej gjashtë gradësh në shkallën Mercalli.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close