Pulë me perime nga furra

Ju duhet:

2 qepë ose një tufë më e madhe qepësh të reja
3 speca të freskët
2 domate të freskëta,
2 lule brokoli
2 karota
Kaçikë dhe krihë pule
50 g oriz
200 g kërpudha
kripë, piper
vaj

Përgatitja:

Skuqni qepën e grirë në vaj, shtoni specin e grirë dhe karotën në rrathë. Përzieni pulën dhe ziejini për pak kohë. Shtoni orizin e larë, shtoni kripë, piper, paprikën e bluar dhe lulet e brokolit. Qëroni domatet dhe priteni në kubikë dhe shtoni një gjethe dafine. Futeni në furrë në 220 C për rreth një orë.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close