Korea Veriore thotë se Washingtoni na ka shpallur luftë

Agjensia e lajmeve France Press sjell lajmin se sankcionet amerikane për Kim J.Un janë shpallje lufte për Pjonjangun zyrtarë.

image
Ky potez i shtetit amerikan është karakterizuar si akti më armiqsor ndaj shtetit Korean,ka njoftuar ministria e punëve të jashtme e Koresë Veriore.
Para ca kohe ministria amerikane e financave ka sjellë vendimin për të vendosur sankcione të caktuara për liderin veriokorean,dhe përveq tij edhe dhjetë funksianer të tjerë janë në listen e zezë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close