Zëvendëskryeministri Bislimi zhvillon takime në Bruksel

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, i cili është edhe kryenegociator në dialogun me Serbinë, do të zhvillojë takime në Bruksel në kuadër të procesit që ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian.

Diplomatët në Bruksel këtë takim e quajnë si “takim në kuadër të dialogut”, dhe paralajmërojnë se në të njëjtën ditë, Lajçak do të komunikojë nëpërmjet video-lidhjes edhe me delegacionin e Serbisë./RTK

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close