​Dy xhudiste të reja i sjellin dy medalje të tjera Kosovës nga Athina

Sukseset e Kosovës në sportin e xhudos nuk kanë të ndalur dhe tashmë kjo është bërë një “rrjedh natyrale” për vendin tonë.

Dy medalje, njëra e artë e tjetra e bronztë janë siguruar në Kupën Evropiane për juniorë në Athinë të Greqisë.

Fationa Kasapi ka fituar medaljen e artë në kategorinë deri 57 kilogram dukë triumfuar në finale ndaj xhudistes turke Aysenur Karadag me “Waza-ari”.

Kjo njëherit ishte medalja e parë për 20-vjeçaren në garat e nivelit të lartë.

Medaljen e bronztë në këtë turne e fitoi Erza Muminoviq në kategorinë deri 52 kilogramë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close