Kosova luan sot kundër Zvicrës

Kosova luan sot kundër Zvicrës, në stadiumin “Letzigrund Stadion” në Cyrih.

Pas fitores me rezultat 5-0 ndaj Burkina Fasos, Kosova do të ballafaqohet në një tjetër miqësore ndaj Zvicrës.

Trajneri i Kosovës, Alain Giresse e ka vlerësuar Zvicrën si njërën nga pesë kombëtaret më të mira evropiane, por ka thënë se i ka marrë të gjitha masat me ekipin që t’i bëjë ballë kundërshtarit të sotëm.

Ndeshja Zvicër-Kosovë nis në orën 18:00 dhe transmetohet live në RTK.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close